İade Ve Garanti Şartları

İptal, İade ve Hasar Durumunda Ne Yapmalıyım?

SİPARİŞ İPTALİ 

Siparişim kargoya verilmeden siparişi iptal ettim, param kaç gün içerisinde iade edilir? 

İade işlemi için Doğal Taş Marketim tarafından, iade talebiniz işleme alınmaktadır. Banka havale yoluyla yapılan satışların iadesinde paranız en geç 5 gün içerisinde hesabınıza yatırılacaktır. 

İnternet sitenizden veya telefonla verdiğim siparişlerde, ödemeyi yaptıktan sonra herhangi bir ürünü / tüm sepeti almaktan vazgeçtiğimde kiminle irtibata geçmem gerekir? 

Böyle bir durumda iletisim@dogaltasmarketim.com adresine email göndererek veya 0 541 211 17 76 Doğal Taş Marketim' i arayarak müşteri temsilcimizle görüşebilirsiniz. Eğer siparişinizin ödemesi alınmış ve ürünler kargoya verilmemiş ise siparişiniz anında iptal edililir.

İADE VE GARANTİ ŞARTLARI 

Ürün iade şartlarınız neler? İade işlemlerinde nasıl bir yol izlemem gerekiyor? 

Özel üretim olmayan ürünleri teslim aldıktan sonraki 14 gün içinde vazgeçme hakkınızı kullanarak ürünü iade edebilirsiniz. Size kusurlu ulaşan veya kusursuz ulaşıp arıza çıkaran ürünleri değişim yerine iade etmek için 30 gün içerisinde iade başvurusunda bulunmalısınız. İnternetten sipariş ettiğiniz ürünleri size getiren kargo personelinden teslim almadan direk kapıda da iade edebilirsiniz. Ürünleri teslim aldıktan sonra yapılan iadeler için 0 541 211 17 76 numaralı Doğal Taş Marketim' i aramanız durumunda uygun bir zaman belirlenerek ürünler sizden aldırılacaktır.

Cayma hakkının geçerli olmadığı ürünler nelerdir?

Alıcının isteği ile kişiye özel olarak üretilen, üzerinde değişiklik veya ilave yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünler
Niteliği itibarıyla geri gönderilmeye elverişli olmayan ürünlerdir.

İnternet sitemizde gördüğünüz tüm Doğal Taş, Traverten, Mermer, Mermer ve Doğal Taş Lavabolar, Kurnalar, Zemin ve Duvar Taşları, "Siparişe Özel" üretilmektedir. 

6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki kanun gereği "Siparişe Özel" üretilmekte olan ürünlerde iade yapılmamaktadır. Ürünlerin bazılarında ise değişim veya iade yapılabilme imkanı Doğal Taş Marketim'in müşteri memnuniyeti gereği yapılmaktadır, fakat iade, değişim işlemlerinde nakliye veya kargo ücretleri iade edilmemektedir.

Siparişe Özel üretim nedir?

İnternet sitemizde gördüğünüz tüm Doğal Taş, Traverten, Mermer, Mermer ve Doğal Taş Lavabolar, Kurnalar, Zemin ve Duvar Taşları, "Siparişe Özel" üretilmektedir.  
Siparişini verdiğiniz bu ürünler sizin verdiğiniz miktar, renk ve ölçülere göre üretildiğinden bu ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ancak üretim hatası, eksik veya farklı ölçülerde olası hatalı ürünleri de iade edebilirsiniz, bu tür ürün siparişleri mutlaka yazılı yapılmalıdır. Lütfen telefonla siparişlerinizde bile mutlaka yazılı onay maili veya faks isteyiniz.

HASARLI ÜRÜN VE ARIZA İŞLEMLERİ 

Ürün kırıksa ya da ambalaj hasarlıysa ne yapmalıyım? 

Ürünlerin teslim edildiği kutularda hasar varsa kesinlikle kargo şirketinden gelen firma personeline tutanak tutturunuz ve ürünleri tek tek kontrol ederek teslim alınız. Ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz. 

Siparişi teslim aldığımda fark etmemiştim ancak kutuları açtığımda teslim edilen ürünlerin bir tanesinin hasarlı olduğunu gördüm. Nasıl bir yol izlemem gerekir? 

Ürünler paketlenmeden ve size gönderilmeden önce Doğal Taş Marketim tarafından bir araya getirilip, gerekli kontrollerden geçirilip paketlenerek size gönderilmektedir. Yine de gözümüzden kaçan ve size hasarlı olarak ulaştırdığımız bir ürün olması durumunda lütfen teslimat esnasında sipariş verdiğiniz tüm ürünleri kontrol edip ve içerisinde hasarlı ürün olup olmadığını kontrol ediniz. ürünlerin kendisinde hasara rastladığınız takdirde hasarlı ürünü teslim almadan kargo firması personeline veriniz ve tutanakta teslim almadığınız ürünü ve ürünü birebir değiştirmek mi yoksa iade mi etmek istediğinizi de belirtiniz. Eğer üründeki hasarı teslimattan sonra fark ettiyseniz 0 541 211 17 76 numaralı telefon'dan hemen Doğal Taş Marketim' i arayınız müşteri temsilcimiz size yardımcı olacaktır.